Alcars - Wypożyczalnia przyczep, lawet i bagażników.
Masz trudność z zapakowaniem całej rodziny na wakacje?

Wynajmij bagażnik lub przyczepę!

Rodzinne wakacje to coś, o czym często marzymy przez cały rok. Kiedy jednak termin wyjazdu niebezpiecznie się zbliża, wówczas wiele rodzin staje przed trudnym dylematem – jak spakować wszystkich członków rodziny do samochodu i zapewnić sobie komfort podczas jazdy? Kiedy w życiu pojawiają się dzieci, a także inni członkowie rodziny, czyli zwierzęta, wówczas ilość bagaży może okazać się przytłaczająca.

Większość Polaków nadal na wakacje wybiera się własnym samochodem i stara zabrać ze sobą wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. W przypadku małych pasażerów, takich akcesoriów jest naprawdę sporo, a dodatkowo zamontowane z tyłu foteliki samochodowe zajmują naprawdę sporo miejsca. Zwykły bagażnik samochodu nie jest w stanie pomieścić wszystkich rzeczy i pojawia się kłopot.

Wynajem przyczep samochodowych

Doskonałym rozwiązaniem takiej sytuacji może okazać się wynajęcie niewielkiej przyczepy. Praktycznie każdy pojazd posiada hak, do którego można taką przyczepę zamontować i zabrać ją ze sobą. Koszty takiego najmu nie są wysokie, a można też liczyć na oferty promocyjne. Do przyczepy można zapakować wszystkie torby i walizki, a także inne akcesoria, które podróżują razem z rodziną. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w środku pojazdu panuje komfortowa i wygodna atmosfera i nikt nie musi ściskać się wśród bagaży.

Obecnie wiele firm oferuje możliwość wynajęcia przyczepy w rozsądnej cenie. Warto taką usługę zamówić wcześniej, znając już termin swojego wyjazdu. Przyczepy cieszą się bowiem sporym powodzeniem i coraz więcej Polaków wykorzystuje je w podróży, a nie tylko podczas przeprowadzki. Aby móc wybrać odpowiedni model, najlepiej skontaktować się z wypożyczalnią we właściwym momencie. Niektóre z firm wypożyczających swoje przyczepy oferują również możliwość ich dowozu do miejsca określonego przez klienta, co jest dodatkowym udogodnieniem.

Wypożyczalnia bagażników dachowych

Nie każdy czuje się jednak komfortowo prowadząc auto z przyczepą. Jeśli wyjazd jest faktycznie daleki, a trasa dość szybka, znacznie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wynajęcie bagażnika, który montuje się na dachu pojazdu. Większość samochodów posiada taką możliwość, aby bagażnik szybko i wygodnie zamontować. Może się wydawać, że jego pojemność nie jest zbyt duża, jednak producenci starają się projektować bagażniki w taki sposób, aby mieściły jak najwięcej. Istnieje oczywiście możliwość dopasowania odpowiedniego modelu do własnych potrzeb.

Obecnie wiele osób korzysta z bagażników dachowych, ponieważ tylko w taki sposób są one w stanie zapakować całą rodzinę na wyjazd. W szczególności jest to wygodne, kiedy bagażnik pojazdu zajęty jest, na przykład przez psa. Aby mieć pewność, że określony model będzie w danym terminie w wypożyczalni dostępny, najlepiej jest zarezerwować go znacznie wcześniej, kiedy tylko znana jest data wyjazdu.

Bagażniki rowerowe – idealne na rodzinny wyjazd

Osoby, które planują aktywny wypoczynek bardzo często transportują ze sobą rowery, aby cała rodzina miała możliwość miłego spędzenia czasu. W takiej sytuacji warto pomyśleć o wynajęciu praktycznego bagażnika rowerowego. Istnieje wiele modeli takich rozwiązań – montowane na dachach, czy też z tyłu pojazdu. Dzięki bagażnikowi można przetransportować swoje rowery w dowolne miejsce i cieszyć się nimi podczas pobytu wakacyjnego. Praktycznie każda firma wynajmująca tradycyjne bagażniki dachowe dla samochodów, ma w swojej ofercie również takie rozwiązanie. Najlepiej sprawdzić wcześniej, czy bagażnik na pewno można zamontować w konkretnym pojeździe. Można go wcześniej zarezerwować, aby nie musieć się martwić kwestiami formalnymi przed samym wyjazdem.

Planowanie rodzinnych wakacji nie jest łatwym zadaniem logistycznym. Zazwyczaj ilość bagaży ogranicza się do minimum, jednak nie zawsze można je wygodnie pomieścić we własnym pojeździe. Wynajem dodatkowej przestrzeni, którą można zamontować na samochodzie to na pewno idealne rozwiązanie dla każdego, kto musi zabrać ze sobą sporo rzeczy.

Menu nawigacyjne: