Alcars - Wypożyczalnia przyczep, lawet i bagażników.
Sposób na komfortową przeprowadzkę?

Wynajem przyczep

Każdy, kto miał okazję zmieniać swoje miejsce zamieszkania doskonale wie, jak trudno jest przenieść się ze wszystkimi swoimi rzeczami. Z wiekiem gromadzimy takich przedmiotów coraz więcej, w szczególności kiedy rodzina się powiększa i pojawiają się w niej dzieci. Zakup nowego mieszkania lub domu to wspaniała sprawa i ogromny krok w życiu każdej rodziny, jednak logistycznie trudno jest zaplanować taką przeprowadzkę.

Bardzo popularne stają się firmy, które w sposób profesjonalny zajmują się przeprowadzaniem swoich klientów. Nie każdy jednak ufa takim osobom, poza tym koszty przeprowadzki w znacznym stopniu rosną. Zwykłym samochodem osobowym trudno jest jednak transportować większe przedmioty, sprzęty, czy meble. Jeżeli nie ma możliwości pożyczenia od znajomych lub rodziny większego pojazdu, wówczas warto pomyśleć o wynajęciu przyczepy.

W jaki sposób można wynająć przyczepę do przeprowadzki?

  • Wystarczy znaleźć najbliższą firmę, która zajmuje się takimi usługami i oferuje wybór przyczep oraz bagażników samochodowych do wynajęcia.
  • Najlepiej skontaktować się z wypożyczalnią wcześniej i zamówić konkretny model na dany dzień.
  • W wielu miejscach istnieje możliwość zamówienia dowozu przyczepy do miejsca wyznaczonego przez klienta.
  • Istnieje możliwość skorzystania z usług wypożyczalni lawet gdy mamy do przewozu duże gabaryty

Po spisaniu krótkiej umowy najmu oraz dopełnieniu wszystkich formalności, można już skorzystać z przyczepy i jej przestrzeni. Oczywiście, samochód musi posiadać odpowiedni hak, na którym taką przyczepę można montować.

Co można przewozić w przyczepie?

Każda oferowana w wypożyczalni przyczepa ma oczywiście swój udźwig i maksymalną pojemność. Koniecznie należy zapoznać się z tymi parametrami przed przystąpieniem do pakowania. Wszystkie przedmioty powinny zostać w stosowny sposób zabezpieczone i unieruchomione, aby nie stwarzały na drodze żadnego niebezpieczeństwa. Na przyczepę można załadować meble, sprzęty rtv i agd, a także kartony z książkami, naczyniami, czy ubraniami. Nie ma znaczenia to, co pakujemy, a jedynie rozmiar oraz waga przedmiotów. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest pokonanie kilka razy tej samej trasy z różnymi bagażami, niż przewożenie rzeczy w sposób niebezpieczny.

Z możliwości wynajęcia przyczepy samochodowej coraz częściej korzystają studenci oraz inne osoby, które opuszczają dom rodzinny i posiadają nieco swoich rzeczy, ale nie jest ich tak wiele, żeby koniecznym było wynajmowanie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Dzięki przyczepie można wszystko wygodnie zapakować i zabezpieczyć, jak również przewieźć – nawet na drugi koniec Polski. Każda z firm oferujących tego typu usługi ma swój własny cennik i szacuje koszt licząc ilość godzin lub dni, podczas których przyczepa pozostaje do dyspozycji klienta.

Innym rozwiązaniem, również często praktykowanym, jest wynajęcie bagażnika dachowego na samochód. Oczywiście, do takiego bagażnika mieszczą się jedynie rzeczy o mniejszych gabarytach, ale skutecznie można w ten sposób transportować chociażby ubrania, książki, czy kosmetyki. Bagażniki samochodowe są znacznie bardziej pojemne, niż wydaje się klientom na pierwszy rzut oka. Dostępne są również specjalne bagażniki, dzięki którym można przewieźć bezpiecznie rower. Decydując się na przeprowadzkę, warto pomyśleć o wynajęciu takich rozwiązań, ponieważ znacznie ułatwiają one wykonanie tego zadania.

Menu nawigacyjne: