Alcars - Wypożyczalnia przyczep, lawet i bagażników.
Wypożyczalnia lawet Wrocław

Wynajem lawet Wrocław

Kiedy przydarzy nam się awaria samochodu, to będziemy musieli skorzystać z lawety. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy chcemy sprowadzić zza granicy samochód do Polski. Laweta może być nie tylko przyczepą, ale także samochodem, który porusza się samodzielnie po drodze. Co powinniśmy wiedzieć o lawetach? Jaką lawetę wynająć?

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie lawety?

Lawety przeznaczone są bardzo często do transportu samochodów osobowych, jednak w ofercie firm znajdują się także lawet do transportu motocykli. Laweta powinna być wyposażona w wyciągarkę, ponieważ ułatwia to znacząco załadunek pojazdów uszkodzonych. Jeśli interesuje nas wynajem lawet Wrocław to koniecznie sprawdźmy co dana firma ma do zaoferowania.

Jeśli wynajmujemy lawetę, to na pewno powinniśmy się zapoznać z zasadami bezpieczeństwa, jeśli chodzi o sam załadunek oraz także transport. Warto na ten temat dowiedzieć się nieco więcej. Poprośmy o dodatkowe rady firmy je wynajmujące. Na pewno pracownicy takich firm wiedzą na ich temat wszystko.

Zacznijmy od tego, że auto na lawetę wprowadzać należy powoli. Jeśli ktoś uniknąć chce przechyleń, zsunięcia się samochodu czy też uderzenia o lawetę, to należy to robić naprawdę powoli.

Samochód na lawecie należy zabezpieczyć odpowiednio. Musimy pamiętać, aby przy wynajmie lawet zwrócić uwagę na to, czy ma na pewno cztery pasy do zabezpieczenia samochodu razem z klamrami. Klamry dokładnie zamykamy i przewiązujemy brzegi pasów. Jeśli klamra nie będzie domknięta, to samochód może zsunąć się, co stanowi zagrożenie śmiertelne dla samochodów, kiedy się poruszają.

Wypożyczalnia lawet Wrocław powinna także posiadać trójkąt ostrzegawczy, kamizelki odblaskowe oraz także sygnalizator świetlny. Czasami mamy do czynienia z sytuacją niebezpieczną i należy zachować bezpieczeństwo.

Wynajem lawety z rozsądkiem

Wynajmując lawetę należy pamiętać o wszystkich zasadach bezpieczeństwa oraz także wymogach prawnych, które należy spełnić. Jeśli nie wiemy czegoś, czy też nie jesteśmy pewnie, to nie bójmy się dopytać. Informacje dodatkowe będą dla nas pomocne, a firma, która wynajmuje lawetę, będzie miała pewność, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby już nie doszło do kompletnie żadnych szkód. Wynajęcie lawety ma masę zalet.

W związku z powyższym, gdy zastanawiamy się nad samym transportem pojazdu, to nie bierzmy pod uwagę żadnego innego rozwiązania.

Dodajmy, że holowanie przy pomocy samochodowej lawet jest możliwie najbezpieczniejszym sposobem przemieszczania się samochodu z punktu A do punktu B. Z uwagi na to, że wszystkie cztery koła oddzielone są od podłoża, samochód ma ochronę dodatkową przez zanieczyszczeniami drogowymi, jak i także uszkodzeniami. Jest to bardzo ważne w pojazdach, które mają napęd na wszystkie koła, które nie mają przekładni automatycznych z napędem na przednie koła. Prowadzenie samochodowej lawety z platformą jest także bezpieczniejsze niż ciągnięcie auta przy pomocy holowniczego haku czy też układu łańcuchowego oraz kołowego. Kierowca nie musi się obawiać problemów na sporych zakrętach, kołysania przyczepy czy też opon odsłoniętych. Dzięki temu zarówno pasażerowie, jak i także pojazd docierają do danego miejsca i to w jednym kawałku.

Menu nawigacyjne: