Alcars - Wypożyczalnia przyczep, lawet i bagażników.
Wygodny sposób na komfortowy wyjazd

Wypożyczalnia bagażników

Członkowie dużych rodzin doskonale wiedzą o tym, jak trudno jest zapakować wszystkich na wspólny wyjazd i o niczym nie zapomnieć. Dzieci wymagają przecież zabrania wielu różnych ubrań na każdą pogodę, kosmetyków, środków higienicznych, zabawek, a niekiedy również wózka, czy łóżeczka turystycznego. Nawet wyjazd na kilka dni do rodziny może okazać się trudnością. Oczywiście, można zdecydować się na zakup dużego samochodu o pojemnym bagażniku, jednak nawet taki nie zawsze gwarantuje możliwość zabrania wszystkich niezbędnych rzeczy.

Wynajem bagażnika samochodowego na wyjazd

Na szczęście w wielu miastach np. we Wrocławiu, funkcjonują z powodzeniem firmy, które prowadzą wypożyczalnie bagażników, który montuje się na dachu pojazdu. Takie rozwiązanie ma wiele plusów:

  • bagażniki samochodowe są bezpieczne,
  • są one również niezwykle pojemne i funkcjonalne – często znajdują się w nich przegrody oraz kieszonki,
  • bagażnik nie utrudnia prowadzenia pojazdu.

Do dodatkowego bagażnika można zapakować naprawdę wszystko. Mieści on często walizki lub torby z ubraniami, artykułami higienicznymi, sprzętem sportowym, czy jedzeniem. Od użytkownika zależy, co zdecyduje się on zapakować do takiej przestrzeni.

Kupno czy wypożyczenie bagażnika?

Koszt zakupu własnego bagażnika nie jest mały, a faktycznie poleca się, aby wybierać te z górnej półki cenowej, ponieważ są najbezpieczniejsze i najbardziej praktyczne. Znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest więc wynajęcie takiego bagażnika, jeżeli wyjazdy ograniczają się do kilku w skali roku.

Większość firm, które wynajmują bagażniki dachowe oferuje również możliwość wypożyczenia bagażnika rowerowego. To rozwiązanie bardzo praktyczne w przypadku rodzin, które stawiają na aktywny wypoczynek i chcą ze sobą zabrać własny sprzęt. Taki bagażnik, w zależności od modelu, montuje się na dachu lub na bagażniku samochodu, z tyłu.

Jak postąpić, kiedy bagażnik na dach jest zbyt mały?

Kiedy ilość bagaży i sprzętów do zabrania jest naprawdę duża i nie ma szans, aby zapakować je do wynajętego bagażnika na dach, dobrym rozwiązaniem jest rozważenie wynajmu przyczepy samochodowej. Obecnie dostępne są niewielkie przyczepy, które są bardzo zwrotne i bezpieczne, dzięki czemu doskonale sprawdzają się nawet na trasie. Taką przyczepę można zamontować na haku i umieścić w niej wszystkie niezbędne rzeczy. Oczywiście, każda przyczepa ma swoją określoną pojemność i ładowność. Bardzo ważne jest przestrzeganie udźwigu, ponieważ wynika to ze względów bezpieczeństwa. Poza tym, takie kwestie bardzo często podlegają kontrolom drogowym, wykonywanym przez policję.

Dzisiaj w każdym większym mieście można bez problemu znaleźć firmę, która zajmuje się wynajmem przyczep oraz bagażników samochodowych. Warto szukać takiej, która nie tylko znajduje się w pobliżu, ale również oferuje najlepsze ceny. Wskazane jest, aby skontaktować się z firmą wcześniej i dokonać rezerwacji, ponieważ w sezonie wakacyjnym takie usługi cieszą się sporym zainteresowaniem. Coraz więcej osób wynajmuje dodatkową przestrzeń, w której mogą transportować wygodnie swoje bagaże. Koszt najmu najczęściej liczony jest za ilość godzin lub dni, podczas których przyczepa pozostaje do dyspozycji klienta. Niekiedy można liczyć na bezpłatny transport przyczepy lub bagażnika pod wskazany adres, co znacznie ułatwia życie. Warto pytać o taką opcję podczas rezerwacji.

Menu nawigacyjne: